
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Switch Circuit: | SPST |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit: | 1:1 |
| Number of Circuits: | 16 |
| On-State Resistance (Max): | 13Ohm |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon): | - |
| Voltage - Supply, Single (V+): | 1.7V ~ 5.5V |
| Voltage - Supply, Dual (V±): | - |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max): | 4µs, 4µs |
| -3db Bandwidth: | 50MHz |
| Charge Injection: | 100pC |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)): | 7.7pF |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max): | 1µA |
| Crosstalk: | -65dB @ 5MHz |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 48-WFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 48-TQFN (7x7) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 100 | ||
| 260 | ||
| 520 |
Current price of MAX14866UTM+ is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC SWITCH SPST 8UMAX
IC SWITCH DUAL SPDT 10TDFN
IC SWITCH SPST 8DIP
XTAL OSC VCXO 140.0000MHZ LVDS
DIODE ZENER 33V 500MW DO35
CONN RCPT 70POS 0.05 GOLD SMD
IC ANLG SWTCH 16CH HV SPST 48TQF