
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Switch Circuit: | SPST - NC |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit: | 1:1 |
| Number of Circuits: | 1 |
| On-State Resistance (Max): | 35Ohm |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon): | - |
| Voltage - Supply, Single (V+): | 12V |
| Voltage - Supply, Dual (V±): | ±15V |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max): | 175ns, 145ns |
| -3db Bandwidth: | - |
| Charge Injection: | 60pC |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)): | 8pF, 8pF |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max): | 250pA |
| Crosstalk: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Supplier Device Package: | 8-Mini DIP |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 | ||
| 5000 |
Current price of DG417DJ-E3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DUAL SPST LATCH UP PROOF SWITCH
QUAD SPST, CMOS ANALOG SWITCH
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC
FIXED IND 22UH 420MA 756 MOHM
LED BLUE XLAMP CLR SMD
IC ANALOG SWITCH SPST 8DIP
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4SOP