ADG1204YRUZ
Manufacturer
Linear Technology (Analog Devices, Inc.)
VIGOR # :
Description
IC MULTIPLEXER 4X1 14TSSOP
Catalog
Interface - Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
DataSheet
ADG1204YRUZ PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Part Status:Active
Switch Circuit:SP4T
Multiplexer/Demultiplexer Circuit:4:1
Number of Circuits:1
On-State Resistance (Max):190Ohm
Channel-to-Channel Matching (ΔRon):6Ohm
Voltage - Supply, Single (V+):12V
Voltage - Supply, Dual (V±):±15V
Switch Time (Ton, Toff) (Max):85ns, 110ns
-3db Bandwidth:800MHz
Charge Injection:-0.7pC
Channel Capacitance (CS(off), CD(off)):1.5pF, 4.2pF
Current - Leakage (IS(off)) (Max):100pA
Crosstalk:-80dB @ 1MHz
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)