UCC3750DWTR
Description
UCC3750 SOURCE RINGER CONTROLLER
Catalog
Interface - Telecom
DataSheet
UCC3750DWTR PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Function:Ring Generator Controller
Interface:-
Number of Circuits:1
Voltage - Supply:5V
Current - Supply:500µA
Power (Watts):-
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)