UCC3750DWTRG4
Manufacturer
Texas Instruments
VIGOR # :
Description
IC TELECOM INTERFACE 28SOIC
Catalog
Interface - Telecom
DataSheet
UCC3750DWTRG4 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Function:Ring Generator Controller
Interface:-
Number of Circuits:1
Voltage - Supply:5V
Current - Supply:500µA
Power (Watts):-
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)