AD8250ARMZ
Manufacturer
Linear Technology (Analog Devices, Inc.)
VIGOR # :
Description
IC INST AMP 1 CIRCUIT 10MSOP
Catalog
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
DataSheet
AD8250ARMZ PDF
Type Description
Series:iCMOS®
Package:Tube
Part Status:Active
Amplifier Type:Instrumentation
Number of Circuits:1
Output Type:Push-Pull
Slew Rate:25V/µs
Gain Bandwidth Product:-
-3db Bandwidth:10 MHz
Current - Input Bias:5 nA
Voltage - Input Offset:70 µV
Current - Supply:4.1mA
Current - Output / Channel:37 mA
Voltage - Supply, Single/Dual (±):±5V ~ 15V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)