LT6200CS8#TRPBF
Manufacturer
Linear Technology (Analog Devices, Inc.)
VIGOR # :
Description
IC BUFFER 1 CIRCUIT 8SO
Catalog
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
DataSheet
LT6200CS8#TRPBF PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Amplifier Type:Buffer
Number of Circuits:1
Output Type:Rail-to-Rail
Slew Rate:50V/µs
Gain Bandwidth Product:165 MHz
-3db Bandwidth:-
Current - Input Bias:23 µA
Voltage - Input Offset:2.5 mV
Current - Supply:20mA
Current - Output / Channel:-
Voltage - Supply, Single/Dual (±):2.5V ~ 12.6V, ±1.25V ~ 6.3V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)