LM4250CN/NOPB
Description
IC GP OPAMP 1 CIRCUIT 8DIP
Catalog
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
DataSheet
LM4250CN/NOPB PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Part Status:Obsolete
Amplifier Type:General Purpose
Number of Circuits:1
Output Type:-
Slew Rate:-
Gain Bandwidth Product:250 kHz
-3db Bandwidth:-
Current - Input Bias:75 nA
Voltage - Input Offset:6 mV
Current - Supply:100µA
Current - Output / Channel:-
Voltage - Supply, Single/Dual (±):±1V ~ 18V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:8-DIP (0.300", 7.62mm)