TLV27L1IDR
Description
TLV27L1 11-UA/CHANNEL, 160KHZ, R
Catalog
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
DataSheet
TLV27L1IDR PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Amplifier Type:General Purpose
Number of Circuits:1
Output Type:Rail-to-Rail
Slew Rate:0.06V/µs
Gain Bandwidth Product:160 kHz
-3db Bandwidth:-
Current - Input Bias:1 pA
Voltage - Input Offset:500 µV
Current - Supply:7µA
Current - Output / Channel:400 µA
Voltage - Supply, Single/Dual (±):2.7V ~ 16V, ±1.35V ~ 8V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)