OPA134UA/2K5E4
Description
AUDIO PREAMPLIFIER, 1 CHANNEL(S)
Catalog
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
DataSheet
OPA134UA/2K5E4 PDF
Type Description
Series:SoundPlus™
Package:Bulk
Part Status:Active
Amplifier Type:Audio
Number of Circuits:1
Output Type:-
Slew Rate:20V/µs
Gain Bandwidth Product:8 MHz
-3db Bandwidth:-
Current - Input Bias:5 pA
Voltage - Input Offset:500 µV
Current - Supply:4mA
Current - Output / Channel:35 mA
Voltage - Supply, Single/Dual (±):5V ~ 36V, ±2.5V ~ 18V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)