MAX4285ESA+
Description
MAX4285 +3V/+5V, 250MHZ, ADC BUF
Catalog
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
DataSheet
MAX4285ESA+ PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Amplifier Type:Buffer, Voltage Feedback
Number of Circuits:1
Output Type:-
Slew Rate:385V/µs
Gain Bandwidth Product:-
-3db Bandwidth:250 MHz
Current - Input Bias:13 µA
Voltage - Input Offset:100 µV
Current - Supply:23mA
Current - Output / Channel:106 mA
Voltage - Supply, Single/Dual (±):2.85V ~ 6.5V, ±1.425V ~ 3.25V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)