OPA121KU/2K5E4
Manufacturer
Texas Instruments
VIGOR # :
Description
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8SOIC
Catalog
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
DataSheet
OPA121KU/2K5E4 PDF
Type Description
Series:Difet®
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Amplifier Type:General Purpose
Number of Circuits:1
Output Type:-
Slew Rate:2V/µs
Gain Bandwidth Product:2 MHz
-3db Bandwidth:-
Current - Input Bias:1 pA
Voltage - Input Offset:500 µV
Current - Supply:2.5mA
Current - Output / Channel:10 mA
Voltage - Supply, Single/Dual (±):10V ~ 36V, ±5V ~ 18V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)