SY10EL33LZI
Manufacturer
Roving Networks / Microchip Technology
VIGOR # :
Description
IC DIVIDER /4 5V/3.3V 8-SOIC
Catalog
Logic - Counters, Dividers
DataSheet
SY10EL33LZI PDF
Type Description
Series:10EL
Package:Bulk
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Logic Type:Divide-by-4
Direction:Up
Number of Elements:1
Number of Bits per Element:1
Reset:Asynchronous
Timing:-
Count Rate:4.2 GHz
Trigger Type:Positive, Negative
Voltage - Supply:3.3 V ~ 5.0 V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)