MC10H209MEL
Manufacturer
Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor
VIGOR # :
Description
IC GATE OR/NOR DUAL 4-5 16SOEIAJ
Catalog
Logic - Gates and Inverters - Multi-Function, Configurable
DataSheet
MC10H209MEL PDF
Type Description
Series:10H
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Logic Type:NOR/OR Gate
Number of Circuits:2
Number of Inputs:9 Input (4, 5)
Schmitt Trigger Input:No
Output Type:Differential
Current - Output High, Low:-
Voltage - Supply:-
Operating Temperature:0°C ~ 75°C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:16-SOIC (0.209", 5.30mm Width)