N74F786N,602
Description
CONTINUOUS SIGNAL GENERATOR
Catalog
Logic - Specialty Logic
DataSheet
N74F786N,602 PDF
Type Description
Series:74F
Package:Tube
Part Status:Obsolete
Logic Type:Bus Arbiter
Supply Voltage:4.5V ~ 5.5V
Number of Bits:4
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:16-DIP (0.300", 7.62mm)