CY7C1292DV18-167BZC
Description
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 165FBGA
DataSheet
CY7C1292DV18-167BZC PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Synchronous, QDR II
Memory Size:9Mb (512K x 18)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:167 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:-
Voltage - Supply:1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)