CY7C1370DV25-167AXI
Description
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 100TQFP
DataSheet
CY7C1370DV25-167AXI PDF
Type Description
Series:NoBL™
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:167 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:3.4 ns
Voltage - Supply:2.375V ~ 2.625V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)