CY7C1360S-200BGCT
Manufacturer
Cypress Semiconductor
VIGOR # :
Description
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 119PBGA
DataSheet
CY7C1360S-200BGCT PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:200 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:3 ns
Voltage - Supply:3.135V ~ 3.6V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)