M25P32-VMW3GB
Manufacturer
Micron Technology
VIGOR # :
Description
IC FLASH 32MBIT SPI 75MHZ 8SO
Catalog
Memory
DataSheet
M25P32-VMW3GB PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Part Status:Obsolete
Memory Type:Non-Volatile
Memory Format:FLASH
Technology:FLASH - NOR
Memory Size:32Mb (4M x 8)
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:75 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:15ms, 5ms
Access Time:-
Voltage - Supply:2.7V ~ 3.6V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)