AT25256T2-10TI-2.7
DataSheet
AT25256T2-10TI-2.7 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Part Status:Obsolete
Memory Type:Non-Volatile
Memory Format:EEPROM
Technology:EEPROM
Memory Size:256Kb (32K x 8)
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:3 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:5ms
Access Time:-
Voltage - Supply:2.7V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)