AS4C256M32MD2-18BIN
Manufacturer
Alliance Memory, Inc.
VIGOR # :
Description
IC DRAM 8GBIT 533MHZ 134FBGA
Catalog
Memory
DataSheet
AS4C256M32MD2-18BIN PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Memory Type:Volatile
Memory Format:DRAM
Technology:SDRAM - Mobile LPDDR2
Memory Size:8Gb (256M x 32)
Memory Interface:-
Clock Frequency:533 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:-
Voltage - Supply:1.2V, 1.8V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TC)