JAN1N5302UR-1
Manufacturer
Roving Networks / Microchip Technology
VIGOR # :
Description
DIODE CURRENT REG 100V
Catalog
PMIC - Current Regulation/Management
DataSheet
JAN1N5302UR-1 PDF
Type Description
Series:Military, MIL-PRF-19500/463
Package:Bulk
Part Status:Active
Function:Current Regulator
Sensing Method:-
Accuracy:±10%
Voltage - Input:100V (Max)
Current - Output:1.5mA
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C