STEF12PUR
Description
IC ELECTRONIC FUSE 12V 10DFN
Catalog
PMIC - Current Regulation/Management
DataSheet
STEF12PUR PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Function:Electronic Fuse
Sensing Method:-
Accuracy:-
Voltage - Input:7.6V ~ 18V
Current - Output:3.6A
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TJ)