PIP202-12M-2,518
Manufacturer
NXP Semiconductors
VIGOR # :
Description
IC REG BUCK SYNC ADJ 25A 68HVQFN
Catalog
PMIC - Full, Half-Bridge Drivers
DataSheet
PIP202-12M-2,518 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Output Configuration:Half Bridge
Applications:Synchronous Buck Converters
Interface:PWM
Load Type:Inductive
Technology:Power MOSFET
Rds On (Typ):-
Current - Output / Channel:25A
Current - Peak Output:200A
Voltage - Supply:3.3V ~ 12V
Voltage - Load:25V (Max)
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)