IRS2005MTRPBF
Description
IC GATE DRVR HALF-BRIDGE 14MLPQ
DataSheet
IRS2005MTRPBF PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Gate Type:IGBT, N-Channel MOSFET
Voltage - Supply:10V ~ 20V
Logic Voltage - VIL, VIH:0.8V, 2.5V
Current - Peak Output (Source, Sink):290mA, 600mA
Input Type:Non-Inverting
High Side Voltage - Max (Bootstrap):200 V
Rise / Fall Time (Typ):70ns, 30ns
Operating Temperature:-40°C ~ 150°C (TJ)