AUIRS2004STR
Description
AUIRS2004 - GATE DRIVER
Catalog
PMIC - Gate Drivers
DataSheet
AUIRS2004STR PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Driven Configuration:Half-Bridge
Channel Type:-
Number of Drivers:2
Gate Type:-
Voltage - Supply:10V ~ 20V
Logic Voltage - VIL, VIH:-
Current - Peak Output (Source, Sink):-
Input Type:Non-Inverting
High Side Voltage - Max (Bootstrap):200 V
Rise / Fall Time (Typ):-
Operating Temperature:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)