NIS5101E2T1
Manufacturer
Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor
VIGOR # :
Description
IC HOT SWAP CTRLR -48V SPAK-7
Catalog
PMIC - Hot Swap Controllers
DataSheet
NIS5101E2T1 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Type:Hot Swap Controller
Number of Channels:1
Internal Switch(s):Yes
Applications:-48V
Features:Auto Retry, Thermal Limit
Programmable Features:Current Limit, OVP, UVLO
Voltage - Supply:100V
Current - Output (Max):6.5A
Operating Temperature:-40°C ~ 145°C