LM3710YQMM-232
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 10VSSOP
Catalog
PMIC - Supervisors
DataSheet
LM3710YQMM-232 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Simple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored:1
Voltage - Threshold:2.32V
Output:Open Drain or Open Collector
Reset:Active Low
Reset Timeout:140ms Minimum
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)