LM3704XBMM-463/NOPB
Manufacturer
Texas Instruments
VIGOR # :
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 10VSSOP
Catalog
PMIC - Supervisors
DataSheet
LM3704XBMM-463/NOPB PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Type:Simple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored:1
Voltage - Threshold:4.63V
Output:Push-Pull, Totem Pole
Reset:Active Low
Reset Timeout:20ms Minimum
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)