LM4040C10IDBZT
Manufacturer
Texas Instruments
VIGOR # :
Description
IC VREF SHUNT 0.5% SOT23-3
DataSheet
LM4040C10IDBZT PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Output Type:Fixed
Voltage - Output (Min/Fixed):10V
Voltage - Output (Max):-
Current - Output:15 mA
Tolerance:±0.5%
Temperature Coefficient:100ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz:-
Noise - 10Hz to 10kHz:180µVrms
Voltage - Input:-
Current - Supply:-
Current - Cathode:125 µA
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)