LT1634CCZ-1.25#TRPBF
Description
IC VREF SHUNT 0.2% TO92-3
DataSheet
LT1634CCZ-1.25#TRPBF PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Reference Type:Shunt
Output Type:Fixed
Voltage - Output (Min/Fixed):1.25V
Voltage - Output (Max):-
Current - Output:100 mA
Tolerance:±0.2%
Temperature Coefficient:25ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz:10µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz:-
Voltage - Input:-
Current - Supply:-
Current - Cathode:7 µA
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)