LM285Z-2.5G
Manufacturer
Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor
VIGOR # :
Description
IC VREF SHUNT 1.5% TO92-3
Catalog
PMIC - Voltage Reference
DataSheet
LM285Z-2.5G PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Reference Type:Shunt
Output Type:Fixed
Voltage - Output (Min/Fixed):2.5V
Voltage - Output (Max):-
Current - Output:20 mA
Tolerance:±1.5%
Temperature Coefficient:80ppm/°C Typical
Noise - 0.1Hz to 10Hz:-
Noise - 10Hz to 10kHz:120µVrms
Voltage - Input:-
Current - Supply:-
Current - Cathode:30 µA
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)