LT6656BCS6-1.25#TRPBF
Description
IC VREF SERIES 0.1% TSOT-23-6
DataSheet
LT6656BCS6-1.25#TRPBF PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Output Type:Fixed
Voltage - Output (Min/Fixed):1.25V
Voltage - Output (Max):-
Current - Output:5 mA
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:20ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz:30ppmp-p
Noise - 10Hz to 10kHz:50µVrms
Voltage - Input:2.2V ~ 18V
Current - Supply:1.5µA
Current - Cathode:-
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)