LM4050QAIM3-2.5/NOPB
Description
LM4050-N-Q1 AUTOMOTIVE 50PPM/C P
Catalog
PMIC - Voltage Reference
DataSheet
LM4050QAIM3-2.5/NOPB PDF
Type Description
Series:Automotive, AEC-Q100
Package:Bulk
Part Status:Active
Reference Type:Shunt
Output Type:Fixed
Voltage - Output (Min/Fixed):2.5V
Voltage - Output (Max):-
Current - Output:15 mA
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:50ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz:-
Noise - 10Hz to 10kHz:41µVrms
Voltage - Input:-
Current - Supply:-
Current - Cathode:65 µA
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TA)