TS4061AILT-1.225
Manufacturer
STMicroelectronics
VIGOR # :
Description
IC VREF SHUNT 0.1% SOT23-3
Catalog
PMIC - Voltage Reference
DataSheet
TS4061AILT-1.225 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Reference Type:Shunt
Output Type:Fixed
Voltage - Output (Min/Fixed):1.225V
Voltage - Output (Max):-
Current - Output:15 mA
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:35ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz:10µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz:95µVrms
Voltage - Input:-
Current - Supply:-
Current - Cathode:12 µA
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)