LT6654AIS6-2.5#TRMPBF
Description
IC VREF SERIES 0.05% TSOT-23-6
DataSheet
LT6654AIS6-2.5#TRMPBF PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Output Type:Fixed
Voltage - Output (Min/Fixed):2.5V
Voltage - Output (Max):-
Current - Output:10 mA
Tolerance:±0.05%
Temperature Coefficient:10ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz:1.5ppmp-p
Noise - 10Hz to 10kHz:2ppmrms
Voltage - Input:3V ~ 36V
Current - Supply:600µA
Current - Cathode:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)