TL4051A12QDBZTG4
Description
TL4051A12 PRECISION MICROPOWER S
DataSheet
TL4051A12QDBZTG4 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Output Type:Fixed
Voltage - Output (Min/Fixed):1.225V
Voltage - Output (Max):-
Current - Output:12 mA
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:50ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz:-
Noise - 10Hz to 10kHz:20µVrms
Voltage - Input:-
Current - Supply:-
Current - Cathode:65 µA
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TA)