LT6657AHMS8-1.25#TRPBF
Description
IC VREF SERIES 0.1% 8MSOP
DataSheet
LT6657AHMS8-1.25#TRPBF PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Output Type:Fixed
Voltage - Output (Min/Fixed):1.25V
Voltage - Output (Max):-
Current - Output:10 mA
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:1.5ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz:0.5ppmp-p
Noise - 10Hz to 10kHz:0.8ppmrms
Voltage - Input:1.5V ~ 40V
Current - Supply:1.2mA
Current - Cathode:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)