LM336Z25X
Description
TWO TERMINAL VOLTAGE REFERENCE,
Catalog
PMIC - Voltage Reference
DataSheet
LM336Z25X PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Reference Type:Shunt
Output Type:Fixed
Voltage - Output (Min/Fixed):2.5V
Voltage - Output (Max):-
Current - Output:-
Tolerance:±2%
Temperature Coefficient:-
Noise - 0.1Hz to 10Hz:-
Noise - 10Hz to 10kHz:-
Voltage - Input:-
Current - Supply:-
Current - Cathode:-
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)