LM4120AIM5-2.5/NOPB
Manufacturer
Texas Instruments
VIGOR # :
Description
IC VREF SERIES 0.2% SOT23-5
Catalog
PMIC - Voltage Reference
DataSheet
LM4120AIM5-2.5/NOPB PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Reference Type:Series
Output Type:Fixed
Voltage - Output (Min/Fixed):2.5V
Voltage - Output (Max):-
Current - Output:5 mA
Tolerance:±0.2%
Temperature Coefficient:50ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz:20µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz:36µVp-p
Voltage - Input:2V ~ 12V
Current - Supply:275µA
Current - Cathode:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)