LT1034BIZ-2.5#PBF
Description
IC VREF SHUNT 1.6% TO92-3
DataSheet
LT1034BIZ-2.5#PBF PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Reference Type:Shunt, Dual
Output Type:Fixed
Voltage - Output (Min/Fixed):2.5V, 7V
Voltage - Output (Max):-
Current - Output:20 mA
Tolerance:±1.6%
Temperature Coefficient:20ppm/°C, -
Noise - 0.1Hz to 10Hz:6µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz:-
Voltage - Input:-
Current - Supply:-
Current - Cathode:30 µA
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)