LT1460JCS3-2.5#TRPBF
Description
IC VREF SERIES 0.4% SOT23-3
DataSheet
LT1460JCS3-2.5#TRPBF PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Output Type:Fixed
Voltage - Output (Min/Fixed):2.5V
Voltage - Output (Max):-
Current - Output:40 mA
Tolerance:±0.4%
Temperature Coefficient:20ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz:4ppmp-p
Noise - 10Hz to 10kHz:4ppmrms
Voltage - Input:3.4V ~ 20V
Current - Supply:175µA
Current - Cathode:-
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)