LM4120IM5-2.5
Description
THREE TERMINAL VOLTAGE REFERENCE
DataSheet
LM4120IM5-2.5 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Output Type:Fixed
Voltage - Output (Min/Fixed):2.5V
Voltage - Output (Max):-
Current - Output:5 mA
Tolerance:±0.5%
Temperature Coefficient:50ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz:20µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz:36µVp-p
Voltage - Input:2V ~ 12V
Current - Supply:275µA
Current - Cathode:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)