LT1460GIZ-10#TRPBF
Manufacturer
Linear Technology (Analog Devices, Inc.)
VIGOR # :
Description
IC VREF SERIES 0.25% TO92-3
Catalog
PMIC - Voltage Reference
DataSheet
LT1460GIZ-10#TRPBF PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Reference Type:Series
Output Type:Fixed
Voltage - Output (Min/Fixed):10V
Voltage - Output (Max):-
Current - Output:40 mA
Tolerance:±0.25%
Temperature Coefficient:25ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz:40µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz:35µVrms
Voltage - Input:10.9V ~ 20V
Current - Supply:360µA
Current - Cathode:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)