LM4128AMF-3.3/NOPB
Manufacturer
Texas Instruments
VIGOR # :
Description
IC VREF SERIES 0.1% SOT23-5
DataSheet
LM4128AMF-3.3/NOPB PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Reference Type:Series
Output Type:Fixed
Voltage - Output (Min/Fixed):3.3V
Voltage - Output (Max):-
Current - Output:20 mA
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:75ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz:310µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz:-
Voltage - Input:3.7V ~ 5.5V
Current - Supply:100µA
Current - Cathode:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TJ)