LT6658AIMSE-2.5#TRPBF
Description
IC VREF SERIES 6V 0.05% 16MSOP
DataSheet
LT6658AIMSE-2.5#TRPBF PDF
Output Type:Adjustable (Fixed)
Voltage - Output (Min/Fixed):2.5V
Voltage - Output (Max):6 V
Current - Output:20 mA
Tolerance:±0.05%
Temperature Coefficient:10ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz:1.5ppmp-p
Noise - 10Hz to 10kHz:2ppmrms
Voltage - Input:4.5V ~ 36V
Current - Supply:3mA
Current - Cathode:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:16-TFSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad