LM4040AIM3X-10
Description
TWO TERMINAL VOLTAGE REFERENCE
Catalog
PMIC - Voltage Reference
DataSheet
LM4040AIM3X-10 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Reference Type:Shunt
Output Type:Fixed
Voltage - Output (Min/Fixed):10V
Voltage - Output (Max):-
Current - Output:15 mA
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:100ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz:-
Noise - 10Hz to 10kHz:180µVrms
Voltage - Input:-
Current - Supply:-
Current - Cathode:103 µA
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)