LM4040D33FTA
Manufacturer
Zetex Semiconductors (Diodes Inc.)
VIGOR # :
Description
IC VREF SHUNT 1% SOT23
DataSheet
LM4040D33FTA PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Output Type:Fixed
Voltage - Output (Min/Fixed):3.3V
Voltage - Output (Max):-
Current - Output:15 mA
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:-
Noise - 0.1Hz to 10Hz:-
Noise - 10Hz to 10kHz:-
Voltage - Input:-
Current - Supply:-
Current - Cathode:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TA)