LT6654BXMS8-2.5#PBF
Description
PRECISION DUAL OUTPUT, HIGH CURR
DataSheet
LT6654BXMS8-2.5#PBF PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Output Type:Fixed
Voltage - Output (Min/Fixed):2.5V
Voltage - Output (Max):-
Current - Output:10 mA
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:20ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz:1.5ppmp-p
Noise - 10Hz to 10kHz:2ppmrms
Voltage - Input:36V
Current - Supply:600µA
Current - Cathode:-
Operating Temperature:-40°C ~ 175°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)