LM4132CMFX-1.8
Manufacturer
Texas Instruments
VIGOR # :
Description
IC VREF SERIES 0.2% SOT23-5
Catalog
PMIC - Voltage Reference
DataSheet
LM4132CMFX-1.8 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Reference Type:Series
Output Type:Fixed
Voltage - Output (Min/Fixed):1.8V
Voltage - Output (Max):-
Current - Output:20 mA
Tolerance:±0.2%
Temperature Coefficient:20ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz:170µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz:-
Voltage - Input:2.2V ~ 5.5V
Current - Supply:100µA
Current - Cathode:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TJ)